Jak położyć opłatek na tort? Sprawdź TOP sposoby i ciesz się pięknym tortem! ?

message
No comments
star
Total Rating: 0

Jak położyć opłatek na tort? To pytanie bardzo często pojawia się, jak już w ręku trzymany jest opłatek, a obok leży gotowy do ozdabiania tort. Bezdyskusyjnie jadalny opłatek jest idealną dekoracją na wypiek z okazji urodzin, chrzcin, komunii świętej, rocznicy ślubu i wszelkich innych istotnych uroczystości. Odpowiednio zamocowany prezentuje się obłędnie, a do tego dobrze smakuje i na pewno ucieszy solenizanta czy solenizantkę wydarzenia! Sprawdź poniższe informacje, które są pełne wskazówek odnośnie tego, jak przykleić opłatek - szybko, ładnie i bezproblemowo.

Tort domowy idealny? Tak, to możliwe!

Opłatek na tort - czyli idealna i jadalna dekoracja!

Dzięki dostępności do fantastycznych przepisów, filmików pokazujących to, jak zrobić w domowym zaciszu wspaniały wypiek, wiele osób decyduje się na to, by samodzielnie stworzyć tort. Wcale nie trzeba lat praktyki na stanowisku cukiernika, aby od czasu do czasu przygotować samemu udany tort! Nie zapominaj także o tym, że samodzielnie przygotowany tort zdecydowanie rośnie na wartości dla osoby obdarowywanej!

Tort podczas wymienionych powyżej uroczystości tuż po osobie, dla której został przygotowany zajmuje ważne miejsce na obchodzonym wydarzeniu! W końcu każdy gość oczekuje na tort, nie tylko, ze względu na to, by go z przyjemnością zjeść ale, aby krojąc wypiek - złożyć solenizantowi_tce najlepsze życzenia.

Opłatek na tort, czym on dokładnie jest? ✨

Opłatki gotowe z postaciami z bajek, seriali, filmów, pojazdami, muzycznymi czy np. instrumentami, to nic innego aniżeli wydruk na jadalnym papierze waflowym. Wafel ten przypomina opłatek, stąd nazwa - opłatki na tort czy opłatki na muffinki. Do druku postaci czy tekstu na papierze waflowym wykorzystywane są tusze spożywcze, które są bezpieczne dla organizmu. Nierzadko stosowane są naturalne tusze do druku pozyskiwane z warzyw.

Tort made in home - krok po kroku ?

Opłatek na tort - jest ważny, jednak w pierwszej kolejności należy skupić się na cieście, wyborze odpowiedniego przepisu. W końcu dobry biszkopt, krem, stanowią podstawę zbliżającą Cię do stworzenia idealnego wypieku. Zastanów się, jakie smaki preferuje osoba, dla której jest tort. Czy przepada bardziej za nutami owocowymi, czekoladowymi, śmietankowymi? A może wszystkie te smaki będą odpowiednie?

Poniżej znajdziesz przepis na tort śmietankowy, jednak w internecie dostępnych jest naprawdę ogromna ilość przepisów w różnych smakach, odmiennych proporcjach. Wybierz dla siebie najlepszy przepis i działaj!

Uwaga! Poniższy przepis jest na tort okrągły o średnicy 24 cm, dla takiego wypieku bez problemu dobierzesz wymarzony okrągły opłatek na tort. Jeśli w planach masz inny kształt tortu sprawdź najpierw dostępność opłatków. W naszym sklepie Kolorowy Tort posiadamy opłatki, takie jak:

Przepis na tort z kremem śmietankowym

Tort śmietankowy z opłatkiem

Składniki:

tortownica o średnicy 24-25 cm

składniki na biszkopt:

6 x jaj
1 x szklanka mąki tortowej
1 x szklanka cukru
2 x łyżeczki proszku do pieczenia
2 x kopiaste łyżki kakao
1 x łyżka octu
3 x łyżki oleju
1 x szczypta soli

składniki na krem śmietankowy do przełożenia biszkoptu:

660 ml śmietanki kremówki 36% lub 30%
1 x galaretka cytrynowa
4 x łyżki cukru pudru
1 x opakowanie typu śmietan-fix

składniki na krem śmietankowy do obłożenia boków oraz wierzchu tortu:

250 ml śmietanki kremówki 36% lub 30%
2 x łyżki cukru pudru
1 x opakowanie typu śmietan-fix

składniki na poncz:

mocny napar z herbaty
sok z cytryny
3 x łyżki rumu (można pominąć)

Wykonanie:

biszkopt:

  1. tortownicę wyłóż papierem do pieczenia
  2. nagrzej piekarnik do 180 st. C lub do 150 st. C w przypadku opcji z termoobiegiem
  3. białka ubij ze szczyptą soli - dodawaj do nich stopniowo cukier, po jednym żółtku, następnie ocet i olej
  4. przesiej mąkę, wymieszaj z proszkiem do pieczenia oraz kakao - dodaj wszystko powoli do ubitych białek, mieszaj całość delikatnie szpatułką
  5. przygotowane ciasto wlej do tortownicy i wyrównaj je
  6. wsadź do piekarnika ciasto na 30-40 minut lub 30 minut, jeśli używasz opcji z termoobiegiem
  7. po wyjęciu blachy z biszkoptem ostrożnie odwróć ją do góry dnem
  8. zostaw biszkopt do wystygnięcia
  9. ściągnij obręcz tortownicy i papier do pieczenia
  10. przekrój biszkopt na trzy równe części
  11. nasącz biszkopty w ponczu

 krem śmietankowy do przełożenia biszkoptów:

  1. cytrynową galaretkę rozpuść w 1/2 szklanki gorącej wody i zaczekaj aż ostygnie
  2. porządnie schłódź śmietanę i dodaj do niej cukier puder, śmietanę typu fix
  3. ubij powyższe składniki na sztywno, a następnie dodaj zimną i wciąż płynną galaretkę
  4. podziel przygotowany krem na dwie części
  5. krem nałóż na nasączone biszkopty i dobrze schłodź całość

krem śmietankowy do obłożenia boków i wierzchu tortu:

  1. śmietanę ubij na sztywno z cukrem pudrem i śmietanem-fix
  2. po złożeniu biszkoptów posmaruj ich boki i wierzchnią warstwę, warto, by góra tortu była równa, tak żeby opłatek prezentował się jak najlepiej

PS. bardzo popularne są także wypieki (i smaczne!), w których dominuje krem z serka mascarpone.

Sedno artykułu, czyli instrukcja - jak przykleić opłatek na tort

Należy pamiętać, aby opłatek kłaść delikatnie, według instrukcji!

  1. Dobierz odpowiedni opłatek. W wersji A - dopasuj opłatek do wybranego przepisu na tort, a w wersji B - stwórz tort pod wcześniej wybrany opłatek.
  2. Przyłóż opłatek do gotowego biszkopta. Sprawdź w ten sposób średnicę tych dwóch elementów - biszkopt powinien być większy o kilka milimetrów od opłatka. Wszystko po to, by po położeniu opłatka zostało miejsce na dołożenie kremu. Opłatek jest za duży? Chwyć po nożyczki i delikatnie odejmij mu kilku milimetrów.
  3. Postaraj się, by wierzchnia warstwa tortu była równa. Unikaj tortów, których góra stworzona jest z galaretek. Dlaczego? Ponieważ galaretki są bardzo wilgotne, co może oddziaływać na marszczenie się opłatka i jego niezbyt atrakcyjną prezencję.
  4. Kremowa masa, taka jak ta w przepisie powyżej idealnie nadaje się do tego, by położyć na nią opłatek. Jeśli jednak zdecydowałeś_aś się na tzw. suchą wierzchnią warstwę tortu, np. z marcepanu, wówczas przydatny będzie neutralny żel do ciast. Wystarczy nanieść cienką warstwę na górę tortu przed położeniem opłatka. Żel ten jest odpowiedni również do nabłyszczenia opłatka.
  5. Czas, to ważny wyznacznik w całym procesie kładzenie opłatka na tort. Najlepiej położyć opłatek cukrowy 1-2 godziny przed podaniem tortu. Nie rób tego wcześniej, ponieważ produkt może zacząć się rozpuszczać. Nie rób tego też później, gdyż opłatek będzie pomarszczony. Musi on wchłonąć odpowiednią ilość wilgoci, dzięki czepu dopasuje się do tortu i po chwili będzie wyglądał idealnie.
  6. Opłatek nakładaj zaczynając z jednej strony tortu. Delikatnie go naciskaj, by powietrze nie gromadziło się między masą cukrową, a opłatkiem i nie powodowało powstawania pęcherzyków.
  7. Po nałożeniu opłatka odczekaj godzinę, dwie. Położony opłatek z każdą minutą będzie wyróżniał się coraz to bardziej żywszymi kolorami oraz gładszą powierzchnią.

Papier opłatkowy idealny na różne okazje! ?

Opłatek na tort stanowi świetną dekorację. Tym bardziej, że ilość dostępnych na rynku opłatków jest naprawdę ogromna! Zamień w kilka sekund swój wypiek w prawdziwe arcydzieło! W samym naszym sklepie online posiadamy opłatki na różne okazję, jak:

opłatki urodzinowe,

opłatki bajki,

opłatki filmy i gry,

opłatki pojazdy i piłka nożna,

opłatki okolicznościowe, a nawet opłatki z Twoim zdjęciem!


Klienci biznesowi